Prezentation

Otázky a odpovědiVložit dotaz: 
Jméno: 
Příjmení: 
E-mail: 
Název: 
Text příspěvku: 
Ověřovací kód:
Opište ověřovací kód: 

Poslední zodpovězené dotazy.


Jméno: Tomáš
Příjmení: Šťastný
Název Dotazu: Používat infrasaunu s osušenou pokožkou, nebo osprchován?
Dotaz: Dobrý den, v naší veřejné infrasauně je pokyn, že se má vstupovat osušen. Je nějaký rozdíl v efektu použití infrasauny se suchou nebo mokrou pokožkou?

Odpověd: Dobrý den, pane Šťastný, infrakabina je suchá procedura, kde se hodně potíte a měl byste sedět na ručníku nebo osušce. Provozovatel patrně nechce vodou poškozovat interiér potírny o ničem jiném to není. Hezký den.


Jméno: lubos
Příjmení: melichar
Název Dotazu: Kvalita zářičů
Dotaz: Dobrý den, rád bych se zeptal na specifikaci zářičů ve vašich saunách, zejména na záření v jednotlivých pásmech. Obecně se rozdělují podle vlnové délky na A(780-1400nm), B(1400-3000nm) a C(>3000nm). Našel jsem, že používáte keramické zářiče a ty klasické mívají 95% záření ve pásmu C a hodí se spíše jen na relaxaci než na na hloubkové prokrvení a na zvyšování imunity. Děkuji

Odpověd: Dobrý den, nerozumím Vašemu dotazu ani účelu. Píšete nějaká moudra z jiného webu o IR technologii na portál o saunování. Váš dotaz by asi měl směřovat na konkrétního výrobce či dodavatele. Hezký den ?? team SaunaInfo...


Jméno: František
Příjmení: Málek
Název Dotazu: Zima po saunování
Dotaz: Dobrý den, po ukončení saunování při pobytu v odpočívárně je mi dost zima. Jelikož se chci zároveň otužovat, je to dobré vydržet, nebo raději dát teplejší sprchu po posledním cyklu ochlazování? Nebo to řešit županem? Navštěvuji finskou saunu cca každý 3 den. Nutno pdotknouti, že jsem před tím než jsem začal chodit do sauny, cca před třemi měsíci začal užívat léky na vysoký tlak. Nemohlo by to být příčinou?

Odpověd: Vážený pane, vzhledem k tomu, že berete léky na vysoký tlak, do finské sauny vůbec nedoporučuji chodit. Zdravý člověk by měl navštěvovat finskou saunu max 1x týdně. Určitě konzultujte se svým lékařem, který Vám léky na tlak předepsal. Pokud budete chtít chodit do sauny doporučuji jedině takovou, co nezatěžuje kardiovaskulární systém a s tlakem Vám naopak pomůže, tedy nízkoteplotní infračervené kabiny /infrasauny/. Hezký den.


Jméno: Mariana
Příjmení: Gibejová
Název Dotazu: šrouby a sauna
Dotaz: Som 3 mesiace po operácii kotníka. Mám ešte dlahu a šrouby.Môžem ísť do sauny ?

Odpověd: Dobrý den, raději doporučuji infrasaunu a nízkoteplotní, konkrétně se určitě domluvte s Vaším lékařem. Hezký den..


Jméno: Sylvie
Příjmení: Efendi
Název Dotazu: vypadávání vlasů
Dotaz: Dobrý den, chci se zeptat,zda-li pravidelné saunování může souviset s nadměrným vypadáváním vlasů? Děkuji za odpověď Sylvie

Odpověd: Určitě ne...


Jméno: Pavel
Příjmení: Valeš
Název Dotazu: Venkovní sprcha po finské sauně
Dotaz: Dobrý den, mám doma finskou saunu a řěším ochlazení. Je vhodná venkovní sprcha? Z potírny bych vyběhl ven osprchovat, chvíli venku mokrý, osušit,odpočinout a znovu. Je to Ok?A po posledním pocení taky?Dekuji hezký den.

Odpověd: Dobrý den, ano tento způsob je v pořádku, ochlazení je důležitou součástí sauny a není problém ho provádět venku, a to i po posledním cyklu. Jen v zimě to sprchování nebude asi úplně komfortní. :) Hana Hlínová


Jméno: Jiří
Příjmení: Chromečka
Název Dotazu: kardiostimulator
Dotaz: Mohu s karediostimulatorem do termálu a finské sauny?

Odpověd: Dobrý den, obecně můžete, ale je lepší to konzultovat se svým lékařem. Hana Hlínová


Jméno: Alena
Příjmení: Novakova
Název Dotazu: Infrasauna-spálení
Dotaz: Dobry den,chodim do infrasauny,kde nelze regulovat teplotu,jen vykon zářícu-na nejvyssi stupen zacne po chvili hrozne palit do zad,musim bud snížit vykon nebo si dat za zada rucnik nebo prosteradlo.Co je účinnější-lépe funguje pro podporu krvinek apod.-vyssi vykon ale odstineny nebo přímý kontakt pokožky se zarenim?Kdyz jsem zkusila vydrzet dele na vyssi vykon bez odstineni,mela jsem pak i na zadech cervene fleky a palily me,pritom se vsude uvadi,ze infrazarice jsou bezpečné a spaleni nehrozi.Jednalo se jen o extremni prekrveni kuze,ktere neni nebezpecne nebo se da spalit i infrazarenim?Predem dekuji za odpovedi.

Odpověd: Dobrý den, kam a do jaké IR chodíte? Od infračerveného záření se určitě nespálíte, může pouze nepříjemně pálit samotné teplo od zářičů a to jen od nějakých nekvalitních. Začervenání pokožky po proceduře je normální od prokrvení a je to krátkodobá záležitost. Nevím o jaký system IR se jedná, ale obecně regulace je právě od toho, aby jste si mohla regulovat a pakliže je Vám již teplo do zad nepříjemné snižte si výkon. Každý má jinak citlivou pokožku a proto obecně regulace jsou. Regulace teploty patří do finské sauny, to je v zásadě v pořádku, pokud je v IR regulace výkonu zářičů. Přeji příjemný den..


Jméno: Martin
Příjmení: Urbanovský
Název Dotazu: je nejak omezena doba v studenem bazenku
Dotaz: Dobrý den, zajímá mě - pokud z finské sauny půjdu do studeného bazénku a vydržím tam (je mi to příjemné) 2-4minuty. potom si dam vlaznou sprchu aby mi v odpocivarne nebyla zima. pravidelne se otuzuju studenymi sprchami i mimo saunovani. Je to dobre - spatne - dekuji za nazor. Zdravim Martin

Odpověd: Určitě není problém pokud Vám tento postup vyhovuje...


Jméno: Hubert
Příjmení: Laurín
Název Dotazu: Dotaz na saunu vs. páru
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Nevíte proč když jdu do sauny, tak se začnu potit po delší době, než když jdu do páry? Lidé okolo mě se potí jak blázen a já třeba nic víc než deset minut... Děkuji za odpověď H.L.

Odpověd: Dobrý den, vnímání tepla je velmi individuální. V páře je jiná teplota a vlhkost než v sauně. Možná před saunováním zkuste přijmout více tekutin, aby mělo tělo co potit.