Prezentation

Otázky a odpovědiVložit dotaz: 
Jméno: 
Příjmení: 
E-mail: 
Název: 
Text příspěvku: 
Ověřovací kód:
Opište ověřovací kód: 

Poslední zodpovězené dotazy.


Jméno: Kateřina
Příjmení: Valiková
Název Dotazu: Infrasauna
Dotaz: Dobrý den, s manželem si na důchod chceme pořídit infrasaunu, ale ne tu, co má každý market, tam nám nejsou schopni říct, co je to za technologii, apod...kladou důraz na dřevo. Děkuji za Vaši radu.

Odpověd: Dobrý den, děkuji za dotaz a velice jednoduchá odpověď...jedině technologii LavaTech od rakouského Physiothermu. Doporučuji přímé zastoupení pro ČR a SK na webu www.physiotherm.cz mají prodejnu v Praze a dokáží nejen poradit, ale mají k dispozici i testovací kabinu pro zákazníky. Hezký večer přeji..


Jméno: Robert
Příjmení: Rychnovský
Název Dotazu: Dotay na venkovní umístění infrasauny.
Dotaz: Dobrý den. Chtěl jsem se Vás zeptat, za jakých podmínek lze umístit ven vnitřní infrasaunu... Je nutné ji něčím obložit a pak zastřešit...či stačí jen zabezepčit, by na ni nepršelo? Jde mi především o bezpečnost. Rádi bychom infrasaunu měli celoročně na terase. Je to možné?...Za jakých podmínek? Děkuji S pozdravem Rychnovský

Odpověd: Dobrý den, jak správně píšete infrasauny jsou primárně vnitřní tedy interierové. Pokud ji chcete umístit do exteriéru je třeba zajistit ochranu proti vlhkosti a z důvodu tepelného komfortu při užívání min 15 stupňů C i v zimních podmínkách. Doporučuji se obrátit na nějakou osvědčenou firmu, která Vám může vše nabídnout i na míru tzv vestavbu infrakabiny a pak není problém. Doporučuji např www.infrasauny.cz mají skvělou rakouskou technologii a zkušenosti s tímto řešením. Hezký den..


Jméno: Yvona
Příjmení: Pavliková
Název Dotazu: rakovina
Dotaz: Ráda bych koupila přátelům poukaz do pivních lázní, ale chci se zeptat jestli to kamarádce nemůže ublížit, je po operaci prsu kde měla malý nádor.Je to už 6let a léky už rok neužívá na rakovinu. Jedná se o infrasaunu. Dá se říci po jaké době se může jít do infrasauny po operaci? Děkuji za odpověď.

Odpověd: Dobrý den, infračervená kabina (infrasauna) Vám nemůže ublížit jelikož infračervené záření je pro nás přirozené. Rozlišujeme pouze kvalitu technologie, která ovlivňuje vnímání tepla a tím je procedura příjemná a zdravá či méně příjemná u širokospektrálních zářičů. Obecně se ale nemusíte bát a infra jedině doporučuji jako šetrnou proceduru..


Jméno: Zdeněk
Příjmení: Joch
Název Dotazu: Obuv v sauně
Dotaz: Dobrý den, je vhodné, resp. dovolené, používat ve veřejné finské sauně ochrannou obuv? Pokud ano, tak jakou (plastové nebo pryžové žabky)? Dala by se taková obuv považovat za určitou ochranu před infekcí (plísně, viry ...)? Musí být toto uvedeno v provozním řádu sauny? Děkuji za odpiověď.

Odpověd: Dobrý den, není to přímo v sauně vhodné a ve veřejných saunách zakázané. Obuv se odloží před vstupem do sauny a v sauně jsou buď dřevěné nebo plastové rohože, které se čistí po skončení provozu sauny ,dle provozního řádu sauny schváleného příslušnou hygienou.


Jméno: Jarda
Příjmení: Novotny
Název Dotazu: Bolesti
Dotaz: Dobry den, S kamaradem jsem zacal chodit do finske sauny. Pri ochlazovani v bazenku me vsak okamzite zacnou bolet lytka a citim v nich hrozny tlak jak kdyby mely vybuchnout (coz mi kdysi, kdyz jsem obcas byl v saune nedelalo). Zajimalo by me jestli jste se s necim podobnym nesetkal. Moc dekuji za odpoved

Odpověd: Dobrý den, nesetkali ,ale zkuste pomalejší ochlazování, nejdříve vlažnou vodou na lýtka a pak ochlazovacím bazénkem.


Jméno: Petra
Příjmení: Doležalová
Název Dotazu: Dotaz
Dotaz: Chtěla jsem se zeptat, proč se nemá kojenci po saunování ochlazovat hlava, necháváme mu téct proud studené vody na tělo i hlavu. Děkuji za odpověď. Petra

Odpověd: Vzhledem k tomu,že hlavička (kost lebeční) není zcela vyvinutá stačí jen vlažná voda a chladné prudké ochlazení lekaři nedoporučují.


Jméno: Vitalija
Příjmení: Mihaličova
Název Dotazu: Kombinacia
Dotaz: Zdravim Vas,moze sa kombinovat infra a finska sauna v jeden den?Ak ano aka dlzka pobytu je povolena v infra.Mam info ze sa nekombinuje.Dakujem

Odpověd: Dobrý den, pokud v jeden den navštívíte finskou saunu i infrakabinu, není v tom problém. Spíše to nemá smysl, samozřejmě pokud již budete tyto procedury kombinovat, doporučuji v sauně nižší teplotu a nebýt moc dlouho v potírně a infrakabinu nějakou kvalitní a nízkoteplotní s pobytem cca 20 min jinak obyčejné širokospektrální zářiče, které vytvoří teplotu podobnou jako v sauně nemá smysl kombinovat.


Jméno: Pavel
Příjmení: Novák
Název Dotazu: rada
Dotaz: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc..., ve finské sauně by se měli dělat tři prohřívací cykly, zajímalo by mě, jestli se do těch cyklů počítá i solná parní inhalace, aroma parní lázeň nebo vario sauna..., já jsem udělal tři cykly finské sauny a pak ještě dva solné parní inhalace..., tak nevím, jestli mám brát tu inhalaci jako saunu nebo jen takový chvilkový dýchánek, který můžu ještě k finské sauně bez problému přidat. Děkuji za info a pěkný den

Odpověd: Dobrý den, saunování je především pocitová záležitost a tedy pokud Vám po třech prohřátí v klasické sauně je příjemný další pobyt v jiné potírně není v tom žádný problém..


Jméno: Mia
Příjmení: Pavelova
Název Dotazu: Saunovanie po operácii
Dotaz: Dobrý deň, zaujímalo by ma po akej dlhej dobe a aké druhy sáun môžem použiť po hysterektomii (t. Č 9tyzden).ďakujem za odpoveď

Odpověd: Dobrý den, tento dotaz je úzce spjat s aktuálním stavem po zákroku, který je velice individuální. Doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem. Obecně finskou saunu až po 100% zotavení, kvalitní infra již po vyndání stehů a pokud je normální průběh bez komplikací..


Jméno: Renata
Příjmení: Ř
Název Dotazu: křečové žíly
Dotaz: Dobrý den, před týdnem jsem byla na vypichování křečových žil, po týdnu už nemusím nosit stahovací punčochy, ale mám ještě modřiny, můžu použít doma infrasaunu? Děkuji předem za odpověď

Odpověd: Dobrý den, vzhledem k tomu, že nevím jakou technologii infrakabině máte, nemohu Vám z jistotou odpovědět. Není infra jako infra...