Prezentation

Otázky a odpovědiVložit dotaz: 
Jméno: 
Příjmení: 
E-mail: 
Název: 
Text příspěvku: 
Ověřovací kód:
Opište ověřovací kód: 

Poslední zodpovězené dotazy.


Jméno: Lenka
Příjmení: Vedralová
Název Dotazu: Sofinka
Dotaz: Prosím o radu, mám jít na operaci kyčle, 3,-4,stupeň, třikrát jsem byla na operaci křeč. žil, je vhodná vířivka_?Děkuji.

Odpověd: Dobrý den, dle popsaného zdravotního stavu hydromsáž není vhodná i z důvodu vysoké teploty vody. Na 100% ale doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem, jen ten zná Váš stav a doporučí či nedoporučí návštěvu vířivky, pěkný den přeji.


Jméno: Milan
Příjmení: Šulc
Název Dotazu: infrasauna po operaci menisku
Dotaz: Dobrý den. Kdy mohu navštívit infrasaunu po operaci menisku. Včera mi vyndali stehy. Děkuji za odpověď

Odpověd: Dobrý den, toto prosím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Předpoklad je pokud nejsou žádné komplikace tak po vyndání stehů můžete infrasaunu navštívit.


Jméno: Petr
Příjmení: Čechura
Název Dotazu: Sauna před posilováním
Dotaz: Dobrý den, v posilovně máme saunu. Chodím do ní vždy před cvičením, jsem tam maximálně 15 minut, zchladím se a jdu do odpočívárny. Než se dostanu do tělocvičny od doby, co jsem opustil saunu, uběhne tak půl hodiny. Jdu se protáhnout a až pak posilovat. Tím pádem vynechávám kardio cvičení, tudíž zahřátí před zátěží, a tuto roli mi přebírá právě ono saunování. Velice mi to vyhovuje, přijde mi, že se mi svaly skvěle uvolní a já je lépe protáhnu a lépe se připravím na zátěž. Ale většina literatury i příspěvků zde doporučuje saunu po tréninku. Myslíte tedy, že je sauna před tréninkem velký problém? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd: Dobrý den, sauna po tréninku nebo po zátěži se doporučuje právě pro regeneraci a uvolnění. Samozřejmě se myslí celá procedura tedy 3x potírna a 3x ochlazovna s odpočinkem. Pokud se jen krátce prohřejete a ochladíte, navíc pokud Vám to vyhovuje proč ne...přirozeně ideální před tréninkem či masáží je infrakabina z důvodu, že nezatěžuje organismus. Přeji pěkný den.


Jméno: ilona
Příjmení: horníčková
Název Dotazu: lavatech
Dotaz: dobrý den, jsou dva zářiče (přední a zadní)zn.lavatech v infrasauně pro jednu osobu dostačující? Není to málo?

Odpověd: Dobrý den, tato technologie je jiná a dokonalá. Z mé zkušenosti bohatě postačuje a pokud si vzpomínám i v zahraničí v provozech kde LavaTech běžně najdeme, vždy je jeden zářič na záda a jeden vepředu na jednu osobu. Doporučuji vyzkoušet a sama uvidíte. Pěkný den :)


Jméno: Adam
Příjmení: B
Název Dotazu: Točení hlavy
Dotaz: Dobrý den, většinou na konci prvního kola finské sauny se mě začne trochu točit hlava (po cca 8 minutách +/-). Jdu se zchladit a je to v pohodě, občas to nastane, i když v mírnějším režimu při druhém kole, třetí a občas čtvrté kolo prohřívání již neudělá nic (mimochodem ve třetím kole tam vydržím klidně i 15 minut). Čím to může být způsobeno?

Odpověd: Dobrý den, toto je častá a přirozená reakce těla než se aklimatizuje. Termoregulace pracuje, je to zátěž pro kardiovaskulární systém. Pokud budete mít špatný pocit, samozřejmě doporučuji konzultaci s lékařem a vyšetření zda finskou saunu můžete navštěvovat.


Jméno: jiri
Příjmení: striz
Název Dotazu: sauna
Dotaz: mohu do sauny při bolesti zad

Odpověd: Dobrý den, toto je hodně obecná otázka, jelikož neznám příčinu bolesti zad. Pokud máte bolesti ze sportu či běžného života, co má dnes většina lidí samozřejmě ano, sauna Vám uvolní svalstvo, prokrví a zpravidla bolesti zad ustupují. Pokud je bolest způsobena úrazem či na základě neurologického nálezu, kdy se doporučuje suché teplo, je potřeba spíše infrasauna, příp. konzultace s lékařem.


Jméno: Jan
Příjmení: Pros
Název Dotazu: péče o tělo
Dotaz: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zdali je po saunování vhodné namazat se olejem, či tělovým mlékem, případně čím je to nejvhodnější.

Odpověd: Dobrý den, čím si ošetříte pokožku po saunování je jedno. Jen by použitá kosmetika měla být kvalitní, jelikož po pobytu v sauně máte póry více otevřené a lépe pokožka saje a vstřebává přípravky, které použijete. Jsou i názory, že po sauně se nemá používat žádná kosmetika, z čímž se neztotožnuji..


Jméno: Pavel
Příjmení: Jameson
Název Dotazu: modřiny
Dotaz: Dobrý den, minulý týden jsem upadl a mám na těle 3 větší modřiny. Je možné jít ze zdravotního hlediska s modřinami do klasické sauny? Děkuji

Odpověd: Dobrý den, vzhledem k tomu že modřina je sraženina a čistě teoreticky hrozí rozprouděním krve při saunování komplikace, doporučuji alespoň týden počkat..


Jméno: Jirina
Příjmení: Rotteerova
Název Dotazu: antibiotika
Dotaz: Dobry den,zitra beru posledni davku antibiotik DoxyHEXAL 200mg, a tak bych se chtela zeptat kdy mohu zacit pouzivat infrasaunu.Predem dekuji za odpoved

Odpověd: Dobrý den, toto je spíše dotaz na lékaře, který Vám ATB předepsal, také neznám Vaši diagnózu, tedy důvod proč jste je brala..velmi obecně doporučuji týden po ATB a samozřejmě pokud budete zdravá, pěkný večer!


Jméno: Jiří
Příjmení: Frýbort
Název Dotazu: chronické nemoci
Dotaz: Chtěl bych se zeptat, zda s chronickým onemocněním jater lze navštěvovat jakoukoliv saunu. Kdysi před cca 30 lety jsem přechodil žloutenku a od té doby mě nevychází jaterní testy. Finská sauna není prý dobrá. Pravidelně chodím do sauny již několik let a do všech typů. Děkuji za odpověď Frýbort

Odpověd: Dobrý den, jak již bylo mnohokrát řečeno, finská sauna je vhodná jen pro zdravé osoby a její používání je (zdravou) zátěží pro organismus. Samozřejmě ohledně vhodnosti použití doporučuji vyšetření a konzultaci s lékařem, příp. použití kvalitní infračervené kabiny, která se stejným výsledkem nezatěžuje organismus.